Teuvan Rivakka ry

Pohjalaista urheilutoimintaa vuodesta 1902

    RSS RSS

Tallinn Open 2016
Tallinn, 01.-3.04.2016

32 kg GR 2005 - 2006 30 Participants
1. Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST)
2. Pavel BONDAR Surgut (RUS)
3. Max HRISTJUK Englas (EST)
4. Patrick NOOL Korrus3 (EST)
5. Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS)
6. Oliver PADA VVV (FIN)
7. Jasu MYLLYKANGAS ViVo (FIN)
8. Janno ILJAS Palusalu
9. Issa BASKHANOV Vainakh-Essalem (BEL)
9. Vadim ELKEN HPM (FIN)
11. Marcus TÖRHÖNEN TaVo (FIN)
12. Arnas SAMUILIS AU (FIN)
13. Mikhail KAPYTKA Grodno (BLR)
14. Chasimir LINDHOLM TeRi (FIN)
15. Oskari Pursiuinen YTK (FIN)
16. Konstatins GEIKINS Latvia
17. Rainer PLASER Korrus3 (EST)
18. Daruin RASHID Team Päijät-Häme (FIN)
19. Jose JAAKOLA Helsinki-Vantaa United (FIN)
20. Samu LUOJUS Helsinki-Vantaa United (FIN)
21. Karmo KAJANDI Hammerlock (EST)
22. Artemii LIUKKONEN Team Päijät-Häme (FIN)
23. Niklas NORDQUIST TWM (FIN)
24. Roman KROT Visaginas (LIT)
25. Nikita Anisk Latvia
26. Vili LEHTINEN KooVee (FIN)
27. Kipras PUIKIS Anyksciai (LIT)
28. Nikolajs BELAJEVS Rezekne (LAT)
29. Krister VAIKNA Nelson (EST)
29. Daniella sarko Liepaja (LAT)

32 kg FS 2005 - 2006 24 Participants
1. Juhan KRISTJUHAN Aberg (EST)
2. Deniss Vasiljevs Atlants (LAT)
3. Max HRISTJUK Englas (EST)
4. Dmitrii POPOV Arkhangelsk (RUS)
5. Rainer PLASER Korrus3 (EST)
6. Jami Flinkman HPM (FIN)
7. Patrick NOOL Korrus3 (EST)
8. Vadim ELKIN HPM (FIN)
9. Danila Pachonchik Auksinis Lokys (LIT)
10. Pavels Orlovs Daugavpils BJSS (LAT)
11. Marcus TÖRHÖNEN TaVo (FIN)
12. Mareks Adins Gulbene (LAT)
13. Jasu MYLLYKANGAS ViVo (FIN)
14. Artemii LIUKKONEN Team Päijät-Häme (FIN)
15. Issa BASKHANOV Vainakh-Essalem (BEL)
16. Aleksandrs FJODOROVS Atlants (LAT)
17. Vili LEHTINEN KooVee (FIN)
18. Janar PAABOS Nipi (EST)
19. Marsels MILJUS Bauskas (LAT)
19. Chasimir Lindholm TeRi (FIN)
19. Rainer PLASER Korrus3 (EST)
19. Daruin RASHID Team Päijät-Häme (FIN)
19. Roman Budikov Kuldkaru (EST)
19. Timor ARUSAAR JMM (EST)

48 kg FW 2001 - 2003 18 Participants
1. Mariya HULIDA Bobruisk (BLR)
2. Nele TRUBER Korrus3 (EST)
3. Zemfira LEBEDEVA St. Petersburg (RUS)
4. Viktoriia OVCHINNIKOVA Shatura (RUS)
5. Olivia FORSBERG Skane (SWE)
6. Nora SVENSSON Värnamo (SWE)
7. Julie DALSBOTTEN Kolbotn (NOR)
8. Ellen ÖSTMAN Husums IF (SWE)
9. Milla ASELL KooVee (FIN)
10. Kaisa RÄMMAN Martna (EST)
11. Charlotta LINDHOLM TeRi (FIN)
12. Davida MARKEVICIUTE Marijapole (LIT)
13. Ida HANSSON Gällivare (SWE)
14. Sandra FJODOROVA Daugavpils BJSS (LAT)
15. Heily TIITUS Juhan (EST)
15. Tiia-Triin TOMSON Leo (EST)
15. Maarja-Liis NIRGI V-Maarja (EST)
15. Vestina NAVIKAITE Anyksciai (LIT)

IK Nassikka-Turnaus
Ilmajoki, 3.4.2016

18 kg Pojat 6v 3 Osallistujaa
1. Charger Lindholm Teuvan Rivakka
2. Veikko Källi Peräseinäjoen Toive
3. Arsi Vaaranmaa Peräseinäjoen Toive

24 kg Pojat 9v 4 Osallistujaa
1. Atte Raitila Ilmajoen Kisailijat
2. Juho Käkelä-Petäys Ilmajoen Kisailijat
3. Chevy Lindholm Teuvan Rivakka
4. Nuka Kivinen Ilmajoen Kisailijat
50 kg Tytöt 3 Osallistujaa
1. Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas
2. Nea Rastio Kälviän Tarmo
3. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka

Teuvalla käytiin armottomat painikoulukilpailut 18.3.2016 ja tässä tulokset.

Sarja 20Kg
1. Charger Lindholm TeRi
----------------------------------
Sarja 21kg
1. Atte Rinteelä TeRi
2. Perttu Kangasniemi JaJa
3. Ville Hannuksela IK
----------------------------------
Sarja 26kg
1. Joonas Saari JaJa
2. Olavi Lehto TeRi
3. Samuel Saari JaJa
---------------------------------
Sarja 29kg
1. Jeremias Riskula KaKa
2. Eetu Rinteelä TeRi
3. Chevy Lindholm TeRi
---------------------------------
Sarja 35kg
1. Topias Närvä IK
2. Ami viitala IK
3. Topias Kärkkäinen TeRi
---------------------------------
Sarja 37kg
1. Arttu Matias Visakoivu TeRi
2. Chasimir Lindholm TeRi
---------------------------------
Sarja 50kg
1. Aleksi närvä
---------------------------------
Tytöt 32Kg
1. Annu Viitala
---------------------------------
Tytöt sarja 47Kg
1. Jenna Hietikko JaJa
2. Charoline Lindholm TeRi
3. Netta Männikkö JaJa
---------------------------------
Seurojen parhaat myös palkitiin
JaJa paras Jenna Hietikko
TeRi Atte Rinteelä
KaKa Jeremias Riskula
IK Topias Närvä
Onnea ja kiitos kaikille osallistujille sekä vanhemmille!
----------------------------------

Avoimet E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr

Alavus, 12.3.2016

48 kg Tytöt 5 Osallistujaa
1. Saga Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat
2. Petra Ivaska Peräseinäjoen Toive
3. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
4. Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas
5. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka

33 kg Aloittelijat 5 Osallistujaa
1. Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka
2. Joshua Udoku Vaasan Voima-Veikot
3. Otto Ahola Vaasan Toverit
4. Severi Ala-Honkola Kuortaneen Kunto
5. Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat
Myhi-turnaus
Ilmajoki, 27.2.2016

42 kg Pojat 17v 12 Osallistujaa
1. Tino Ojala Helsingin Haka
2. Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet
3. Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat
4. Veli-Matti Aikio Lapin Veikot
5. Markus Hirvi Kälviän Tarmo
6. Nico Hakala Tampereen Voimailijat
7. Kasperi Heikkinen Kajaanin Juntta
8. Oscar Pettersson Sundsvalls AIK (SWE)
9. Arttu Kulmunki Lapin Veikot
10. Leonard Palmroth Teuvan Rivakka
11. Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet
12. Leon Eliasson Sundsvalls AIK (SWE)

35 kg Pojat 10v /vanhemmat 7 Osallistujaa
1. Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat
2. Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka
3. Advan Kelmendi Vaasan Toverit
4. Elliot Kieslich Vaasan Toverit
5. Severi Mäenpää Ilmajoen Kisailijat
6. Severi Ala-Honkola Kuortaneen Kunto
7. Jere Väätäinen Vieskan Voima

33 kg Pojat 9v /nuoremmat 5 Osallistujaa
1. Joshua Udoku Vaasan Voima-Veikot
2. Akseli Alanko Ilmajoen Kisailijat
3. Topias Kärkkäinen Teuvan Rivakka
4. Hadi Ahmadi Vaasan Toverit
5. Otto Ahola Vaasan Toverit

40 kg Tytöt 20v 4 Osallistujaa
1. Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
2. Tyyne Lasanen Limingan Niittomiehet
3. Henna Mäki Kyrön Voima
4. Sofia Kärkkäinen Teuvan Rivakka

50 kg Tytöt 20v 8 Osallistujaa
1. Saga Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat
2. Elisa Kiljunen Lahden Ahkera
3. Alisa Pauna Kemin Into
4. Mea Laakso Karkkilan Urheilijat
5. Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas
6. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
7. Petra Ivaska Peräseinäjoen Toive
7. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka



Ilmajoen salikisat 16.2.2016 Tulokset


Nassikat
19kg: 1) Luukas Jalonen PeTo, 2) Charger Lindholm TeRi, 3) Veikko Källi PeTo.
20kg: 1) Damiel Hakala JalJa, 2) Veeti Katajamäki IK, 3) Timi Hilli PeTo.
21kg: 1) Teemu Hakalarahko PeTo, 2) Ville Hannuksela IK, 3) Elmeri Saarijärvi IK.
22kg: 1) Perttu Kangasniemi JalJa, 2) Olli Salo IK, 3) Unto Takkunen IK.
24kg: 1) Otso Yli-Hannuksela IK, 2) Tommi Juupaluoma IK, 3) Eemil Hietikko IK.
25kg: 1) Samuel Saari JalJa, 2) Urho Västi YKV, 3) Elias Järvinen IK.
27kg: 1) Leo Lepistö IK, 2) Jesse Vaara IK, 3) Veeti Perkonmäki YKV.
29kg: 1) Tatu Salo YKV, 2) Aatu Saarikalle IK, 3) Sulo Takkunen IK.
31kg: 1) Joonas Saari JalJa, 2) Miika Kiikeri YKV, 3) Onni Löppönen IK, 4) Eero Metsäturja IK.
40kg: 1) Aatu Jaakkonen YKV, 2) Lauri Ala-Renko IK.

Karhunpennut
25kg: 1) Olavi Lehto TeRi, 2) Juho Käkelä-Petäys IK, 3) Atte Raitila IK.
30kg: 1) Juuso Takala IK, 2) Chevy Lindhom TeRi, 3) Aaro Ala-Renko IK.
31kg: 1) Akseli Alanko IK, 2) Jeremias Riskula KaKa, 3) Topias Kärkkäinen BK Thrott/TeRi, 4) Jonne Pelto-Piri IK.
35kg: 1) Chasimir Lindholm TeRi, 2) Ami Viitala IK, 3) Konsta Paulasaari IK, 4) Topias Närvä IK.
38kg: 1) Viljo Ketonen IK, 2) Aatu Särkilampi PeTo, 3) Severi Mäenpää IK, 4) Aleksi Pärmänen PeTo.
50kg: 1) Juho Mäki-Jouppola IK, 2) Eetu Särkilampi PeTo, 3) Aleksi Närvä IK, 4) Aatu Koliin PeTo.

Tytöt
38kg: 1) Annu Viitala IK, 2) Janna Karhu YKV.
40kg: 1) Viivi Uusi-Pohjola PeTo, 2) Sofia Kärkkäinen Bk Thrott/TeRi.
47kg: 1) Veera Valli IK, 2) Petra Ivaska PeTo, 3) Charoline Lindholm TeRi.

Seurojen parhaina palkitut painijat
PeTo Viivi Uusi-Pohjola
JalJa Samuel Saari
TeRi Charger Lindholm
YKV Tatu Salo
KaKa Jeremias Riskula
IK Veera Valli




Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja L-S:n aluemest

42 kg Pojat 17 v. aluemestaruus 8 Osallistujaa
1. Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat
2. Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet
3. Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat
5. Leonard Palmroth Teuvan Rivakka
6. Markus Hirvi Kälviän Tarmo
7. Feeli Rinnekari Ylistaron Kilpa-Veljet
8. Veeti Kortehisto Nurmon Jymy
35 kg Pojat, aloittelijat 6 Osallistujaa
1. Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka
2. Kasperi Kallio Kälviän Tarmo
3. Johannes Jalonen Peräseinäjoen Toive
4. Joel Löllö Kälviän Tarmo
5. Kaapo Matilainen Vaajakosken Kuohu
6. Otso Luukko Nurmon Jymy

44 kg Tytöt 15 v. 6 Osallistujaa
1. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
2. Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
3. Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Petra Ivaska Peräseinäjoen Toive
5. Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas
6. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka

Junioreiden vapaapainin SM-kilpailut
Porvoo, 23.1.2016

44 kg Naiset 5 Osallistujaa
1. Taru Vainionpää Kuortaneen Kunto
2. Polina Sahno Tapa SK
3. Saga Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat
4. Ada Holm Muhoksen Voitto
5. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka

48 kg Naiset 5 Osallistujaa
1. Mira Rasinkangas Muhoksen Voitto
2. Anu Tolvanen Koskelankylän Riento
3. Triinuly Veimann MK Juhan
4. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
5. Amalia Pere Helsingin Paini-Miehet


Laihian Lujan ikäkausipainit 16.1.2016

Pojat yli 9v
34 kg: 
1) Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat, 
2) Aleksi Perkka Ilmajoen Kisailijat, 
3) Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka, 
4) Aaro Piippo Kajaanin Juntta, 
5) Ville Jaakola Laihian Luja, 
6) Oskari Kyllönen Kajaanin Juntta, 
7) Elliot Kieslich Vaasan Toverit 
8) Jake Ursin Kajaanin Juntta.

Tytöt
28 kg: 1) Fanni Pentinmäki Alavuden Urheilijat, 2) Aamu Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet, 3) Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet.
30 kg: 1) Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo, 2) Milja Friman Alavuden Urheilijat.
40 kg: 1) Henna Mäki Kyrön Voima, 2) Iina Länttä Vaasan Voima-Veikot.
46 kg: 1) Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas, 2) Charoline Limdholm Teuvan Rivakka.
50 kg: 1) Wilmiina Pöppönen Kälviän Tarmo, 2) Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka.

37 International Herman Kare Tournament (UWW)

Kouvola, 08.-9.1.2016

80 kg Miehet 11 Participants
1. Henri Välimäki FINLAND
2. Jarno Ålander Helsingin Tarmo (FIN)
3. Michael Wagner AUSTRIA
3. Petr Novak CZECH REPUBLIC
5. Pavel Powada CZECH REPUBLIC
5. Veeti Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä (FIN)
7. Vyacheslav Zvarych UKRAINE
8. Karl Krantz SWEDEN
9. Kare Molander Lohjan Voimailijat (FIN
10. Aleksandr Tsyrulnikov Sankt Petersburg (RUS)
11. Henri Kortesoja Lapuan Virkiä (FIN)

Loppiaispainit XXVIII

Vähäkyrö, 06.01.2016

34 kg Pojat 11v 4 Osallistujaa
1. Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat
2. Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka
3. Tomi Hänninen Kälviän Tarmo
4. Elliot Kieslich Vaasan Toverit

38 kg Pojat 13v 4 Osallistujaa
1. Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot
2. Eerik Slim Kälviän Tarmo
3. Onni Mäkelä Perhon Kiri
4. Leonard Palmroth Teuvan Rivakka
49 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
2. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka

Painikoulun salikisat 15.12.2015

Karhunpennut

25kg: 1) Atte Raitila IK, 2) Chevy Lindholm TeRi.
30kg: 1) Juuso Takala IK, 2) Lassi Hakalarahko PeTo, 3) Aaro Ala-Renko IK.
32kg: 1) Joni Haapamäki PeTo, 2) Akseli Alanko IK, 3) Jonne Pelto-Piri IK.
36kg: 1) Konsta Paulasaari IK, 2) Ami Viitala IK, 3) Topias Närvä IK.
38kg: 1) Leonard Palmroth TeRi, 2) Arttu Visakoivu TeRi, 3) Aleksi Pärnänen PeTo.
48kg: 1) Juho Mäki-Jouppila IK, 2) Aleksi Närvä IK.

Nassikat
19kg: 1) Damiel Hakala JalJa, 2) Luukas Jalonen PeTo, 3) Veeti Katajamäki IK.
21kg: 1) Teemu Hakalarahko PeTo, 2) Elmeri Saarijärvi IK, 3) Niilo Reinilä IK.
22kg: 1) Samuel Saari JalJa , 2) Perttu Kangasniemi JalJa, 3) Otso Yli-Hannuksela IK.
25kg: 1) Jesse Vaara IK, 2) Elias Järvinen IK, 3) Leo Lepistö IK.
26kg: 1) Huuko Palonen IK, 2) Juho Käkelä-Petäys IK, 3) Jemina Yli-Karjanmaa IK.
34kg: 1) Eero Metsä-Turja IK, 2) Lauri Ala-Renko IK, 3) Onni Löppönen IK, 4) Aatu Saarikalle IK.

Tytöt

35kg: 1) Jutta Ala-Ranta IK, 2) Ninna Ala-Ranta IK, 3) Annu Viitala IK.
47kg: 1) Jenna Hietikko JalJa, 2) Charoline Lindholm TeRi.

Seurojen parhaina palkitut painijat

Konsta Paulasaari IK, Damiel Hakala JalJa, Charoline Lindholm TeRi, Teemu Hakalarahko PeTo


Poikien ja tyttöjen vapaapainin SM kilpailut kajaanissa 12.12.2015

46 kg Tytöt 8 Osallistujaa
1. Milla Asel Koovee
2. Viivi Kettunen Espoon Urheilijat
3. Mira Rasinkangas Muhoksen Voitto
4. Ronja Tuomivaara Saloisten Salama
5. Amalia Pere Helsingin Paini-Miehet
5. Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka
7. Charoline Lindholm Teuvan Rivakka
8. Miia Aunola Haukiputaan Heitto

TUL mestaruuskisat vp ja FFC osakilpailu 4/4
Porvoo, 5.12.2015

35 kg Kadetit 4 Osallistujaa
1. Nestori Hirvonen
Kirjaudu extranetiin - © Teuvan Rivakka 2009 - Networks CMS